فهرست

تاریخچه

بيمارستان فوق تخصصی کودکان اميركلا (بیمارستان شفیع زاده امیرکلا) در سال 1341 شمسی در زمینی به مساحت 10/000 متر مربع با زیر بنای حدود 7/000 متر مربع شامل بخش های درمانی ، اداری و تاسیسات ، توسط فردی خیر خواه و نیک اندیش بنام مرحوم حاج محمد صادق شفیع زاده احداث و به جمعیت هلال احمر بابل واگذار گردید.  این بیمارستان امدادی در اوائل سال 1342   فعالیت درمانی خود را با 36 تخت جراحی و با دو بخش اورژانس و اتاق عمل همراه با تجهیزات و امکانات مناسب آغاز نمود.

 

پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، اینمرکز در اردیبهشت ماه 1358  به شبکه بهداشت و درمان شهرستان واگذار گردید ودر سال 1359 با افتتاح درمانگاه چشم پزشکی به تعداد عمل جراحی آن افزون گردید.

 

با شروع جنگ تحمیلی ، بیمارستان اداری امیر کلا با دو بخش جدید ،  ارتو پدی و جراحی مغزو اعصاب و همچنین یک بخش چشم پزشکی به کمک مجروحین جنگ تحمیلی شتافت.

 

این فعالیت تا سال 1370   همچنان ادامه داشت تا اینکه در نیمه دوم همان سال به لحاظ سیاستهای جدید سازمان منطقه  ای بهداشت و درمان ، این مرکز پس از یک وقفه فعالیتی کوتاه مدت با انجام تعمیرات اساسی و باز سازی های لازم و تعمیرات ویژه در نوع وسایل و تجهیزات پزشکی و درمانی، از حالت بیمارستان امدادی خارج و به مرک آموزشی درمانی کودکان تبدیل گردید.  از آن سال  به بعد همچنان بخش ها و ساختمان های جدید به بیمارستان اضافه شد ودر حال حاضر  بیمارستان کودکان امیر کلا با 144 تخت مصوب و بخش هایی زیر خدمت خود را به مشتریان ارائه می دهد.

مشاهده ی آرشیو اخبار

آخرین اخبار دانشگاه

کاشت نهال نارنج در بیمارستان آیت الله روحانی

کاشت نهال نارنج در بیمارستان آیت الله روحانی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل ، نهال نارنج توسط دکتر ملک زاده معاون تحقیقات وفناوری وزیر بهداشت ،دکتر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل و دیگر مسئولین در بیمارستان آیت الله روحانی بابل کاشته شد.
۲۱ , اسفند , ۱۳۹۵ /87 /18
همایش علمی سرطان مری باحضور دکتر ملک زاده معاون وزیر بهداشت

همایش علمی سرطان مری باحضور دکتر ملک زاده معاون وزیر بهداشت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل ،همایش علمی سرطان مری باحضور دکتر ملک زاده معاون وزیر بهداشت ،دکتر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل و جمعی از اساتید و اعضای هیأت علمی مورخ 19/12/95 در بیمارستان آیت الله روحانی برگزار شد .
۲۱ , اسفند , ۱۳۹۵ /76 /18