فهرست

تاریخچه

بیمارستان فوق تخصصی کودکان امیرکلا در سال 1341 شمسی در زمینی به مساحت تقریبا 10/000متر مربع با زیربنای حدود 7/000متر مربع شامل:

بخش های درمانی، اداری و تأسیسات، توسط فردی خیرخواه و نیک اندیش بنام مرحوم حاج محمدصادق شفیع زاده احداث و به جمعیت هلال احمر بابل واگذار گردید. این بیمارستان امدادی در اوائل سال 1342 فعالیت درمانی خود را با  36 تخت جراحی و با دو بخش اورژانس و اتاق عمل همراه با تجهیزات و امکانات مناسب آغاز نمود.

پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، این مرکز در اردیبهشت ماه 1358 به شبکه بهداشت و درمان شهرستان واگذار گردید و در سال 1359 با افتتاح درمانگاه چشم پزشکی به تعداد اعمال جراحی آن افزوده گردید.

در حال حاضر بیمارستان کودکان (شفیع زاده) امیرکلا با داشتن 180 تخت مصوب و 143 تخت فعال به عنوان یک بیمارستان فوق تخصصی و درجه یک در ردیف یکی از بزرگترین مراکز عمده آموزشی و درمانی سطح کشور قرار دارد.  

مجتمع درمانگاهی (پلی کلینیک) بیمارستان دارای درمانگاه های فوق تخصصی اطفال زیر می باشد: نوزادان، جراحی اطفال، گوارش، نفرولوژی، خون و انکولوژی، غدد و متابولیسم، اعصاب، عفونی اطفال، قلب، آسم و آلرژی، ریه، گفتاردرمانی، شنوایی سنجی، فیزیوتراپی، درمانگاه تالاسمی، رادیولوژی و سونوگرافی و شامل واحدهای اطلاعات سلامت ، اسناد پزشکی، کارشناسی امور بیمه گری و مددکاری اجتماعی که وظیفه خدمات حمایتی و اداری بیماران به عهده این واحدها می باشد.

این بیمارستان علاوه بر دارا بودن مجتمع درمانگاهی، بخش هایی نظیر بخش پیوند مغزاستخوان، دیالیز ، ژنتیک، رشته های مختلف اطفال بمنظور بستری نمودن بیماران نیازمند وجود دارد. همچنین واحد ژنتیک این مرکز که جهت انجام تحقیقات و آزمایشات تحقیقاتی ژنتیک دایر گشته، خدمات مورد نیاز را به همه مددجویان استان مازندران و استان مجاور ارائه می نماید.

موقیعت  بیمارستان

موقیعت بیمارستان کودکان شفیع زاده امیرکلا در شکل زیر مشخص شده است.

 آدرس : بابل- خ امام-بیمارستان کودکان شفیع زاده امیر کلا